کد خبر: 20945

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۹

              

فرماندار دماوند:

ایثار جوانان در دفاع مقدس موجب استقلال کشور شدپایگاه خبری دقت – فرماندار شهرستان دماوند گفت: ایثار و ازخودگذشتگی جوانان در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس موجب استقلال و وابسته نبودن کشور شد.


به گزارش پایگاه خبری دقت: به نقل از روابط عمومی فرمانداری دماوند، ناصر محمودی‌فرد در جمع دانش‌آموزان دماوندی، نقش دانش‌آموزان، معلمان و مربیان را در رشد، توسعه و بالندگی کشور در تمامی عرصه‌ها به ویژه تعلیم و تربیت بسیار مؤثر دانست.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس نیز خاطرنشان کرد: جوانان و اقشار مختلف مردم در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با وجود آنکه کشور آمادگی کافی و لازم را برای جنگ نداشت، به صحنه آمدند تا با ایثار جانشان، اقتدار کشور را به منصه ظهور رساندند.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه ایثار و ازخودگذشتگی جوانان در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس موجب استقلال و وابسته نبودن کشور شد، گفت: هشت سال دفاع مقدس، جنگ تحمیل شده علیه ایران از سوی غرب بود، ولی اراده مردم و حماسه حضور آنان موجب سرافرازی کشور شد.

محمودی‌فرد یادآور شد: ملت ایران با حضور همیشگی خود در صحنه به جهانیان نشان دادند که همواره ایستاده‌اند.

وی نقش دانش‌آموزان را در پاسداری از خون پاک شهدا و جان‌فشانی جوانان این مرزوبوم مؤثر دانست و گفت: دانش‌آموزان با تلاش خویش در عرصه علم و دانش می‌توانند اقتدار کشور را در تمامی عرصه‌ها به‌ویژه تعلیم و تربیت حفظ کنند؛ چراکه امروز کشورهای جهان، ایران را به‌واسطه فرهنگ، علم و دانش آن می‌شناسند.

فرماندار شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به آغاز سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ بیان کرد: یکی از حوزه‌های مدیریت در هر بخشی، داشتن برنامه‌ریزی است که طرح سرشماری نفوس و مسکن نقش بسزایی در تحقق اهداف آتی کشور دارد.

محمودی‌فرد اضافه کرد: همزمان با سراسر کشور، با به صدا درآوردن زنگ سرشماری از همه مردم شهرستان دماوند می‌خواهیم در این طرح بزرگ ملی مشارکت جدی و فعال داشته و با ارائه اطلاعات صحیح، مدیران کشور را برای برنامه‌ریزی‌های آینده یاری کنند.

 

PrintFriendly and PDF
PrintFriendly and PDF
ارسال دیدگاه