کد خبر: 25686

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۶

              

رئیس ستاد نماز جمعه باقرشهر خبر داد؛

پویش مردمی«کلاهی می بافم برای برادر مدافع حرم» به باقرشهر رسیدپایگاه خبری دقت – اکبر اسدی رئیس ستاد نماز جمعه باقرشهر اظهار داشت: پویش مردمی کلاهی می بافم برای برادر مدافع حرم از ماه گذشته در شهرهای مختلف کشور شروع شده و چهارشنبه پنجم آبان هم در مصلی بزرگ باقرشهر آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری دقت:به نقل از باقرشهر نيوز، مهندس اکبر اسدی رئیس ستاد نماز جمعه باقرشهر با اشاره به افتتاح پویش مردمی «کلاهی می‌بافم برای برادر مدافع حرم» در باقرشهر گفت: این برنامه روز چهارشنبه پنجم آبان در مصلی بزرگ باقرشهر آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه این برنامه با هدف همراهی و حمایت معنوی ازمجاهدت های مدافعان حرم صورت می گیرد، افزود: با توجه به شرایط کنونی دنیا که دشمنان با فریبکاری قصد آسیب به اسلام و کمرنگ کردن واقعه عاشورا را دارند؛ این برنامه بهانه‌ای برای آشنایی بیشتر با اهداف عاشورایی حضرت زینب (س)، استحکام عقیده‎ها و بصیرت بیشتر بانوان منطقه است.

اسدی تصریح کرد: این برنامه مردمی سال گذشته با عنوان «ننه عصمت» در بسیاری از شهرهای کشور برگزار شد و امسال هم در باقرشهر با عنوان «کلاهی می‌بافم برای برادر مدافع حرم» صبح روز چهارشنبه پنجم آبان در مصلی بزرگ شهر برگزار می شود و بانوان غیور باقرشهری با همت زینبی خود اقدام به بافت کلاه، دستکش، شال و … برای برادران مدافع حرم می نمایند.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس نیز اینگونه فعالیت ها انجام می شد، گفت: در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، زنان و دختران ما با تاسی از شیرزن دشت کربلا حضرت زینب(س) پشت مردان خود ایستادند و کمک زیادی در پیروزی جنگ تحمیلی کردند؛ امروز نیز به مانند آن روزها به میدان خواهند آمد و با حمایت های خود مایه دلگرمی رزمندگان غیور جبهه مقاومت می شوند.

رئیس ستاد نماز جمعه باقرشهر در پایان خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است؛ مصلی بزرگ باقرشهر هم به مثابه قلبی برای جاری ساختن فرهنگ اسلامی در بخش کهریزک است؛ مصلی بزرگ باقرشهر در سال های گذشته به عنوان یک مجتمع بزرگ فرهنگی میزبان ده ها فعالیت عظیم فرهنگی در سطع شهرستان بوده است که اقدام فوق نیز نمونه ای از فعالیت های فرهنگی صورت گرفته است.

گفتنی است؛ کلاه، شال و دستکش های بافته شده توسط بانوان پس از تایید و بسته بندی توسط مسئولین به همراه دلنوشته های مردم به سوریه ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/ع

PrintFriendly and PDF
PrintFriendly and PDF
ارسال دیدگاه