کد خبر: 36474

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۱۰:۵۴

              

روحانی انتصاب نخست وزیر جدید ایتالیا را تبریک گفتپایگاه خبری دقت -رییس جمهوری در پیامی به آقای پائولوجنتیلونی، انتصاب وی را به عنوان نخست وزیر ایتالیا صمیمانه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که در پرتو اراده سیاسی و اهتمام جدی مقامات دو کشور، پیوندها و روابط موجود بیش از پیش در جهت منافع متقابل توسعه یابد.


به گزارش پایگاه خبری دقت:به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پیامی به آقای پائولوجنتیلونی، انتصاب وی را به عنوان نخست وزیر ایتالیا صمیمانه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که در پرتو اراده سیاسی و اهتمام جدی مقامات دو کشور، پیوندها و روابط موجود بیش از پیش در جهت منافع متقابل توسعه  یابد.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای پائولوجنتیلونی

نخست وزیر جمهوری ایتالیا

انتصاب جناب عالی به عنوان نخست وزیر ایتالیا را صمیمانه تبریک می گویم .

جمهوری اسلامی ایران همواره روابط دوستانه ای با ایتالیا داشته و دو کشور از ظرفیت های بسیار خوبی برای گسترش همکاری در بخش های سیاسی ، اقتصادی و بین المللی برخوردار می باشند.

خوشبختانه طی سال های اخیر روابط فی مابین در سایه تعامل و همکاری در حوزه های مختلف ، روند مثبتی را طی نموده است. امیدوارم در دوره نخست وزیری جناب عالی ، در پرتو اراده سیاسی و اهتمام جدی مقامات دو کشور، پیوندها و روابط موجود بیش از پیش در جهت منافع متقابل توسعه یافته و موانع گسترش روابط برطرف گردد.

از خداوند متعال ، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و سربلندی مردم ایتالیا را مسالت دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

PrintFriendly and PDF
PrintFriendly and PDF
ارسال دیدگاه