کد خبر: 37248

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۹:۳۸

              

بازداشت شخصیت مرتبط با ورزش وگلایه معاون اول قوه قضاییه نسبت به فاش نکردن نام مفسدان اقتصادیپایگاه خبری دقت -دادستان تهران از بازداشت دو مفسد اقتصادی خبرداد که یکی از آنان با ورزش در ارتباط است و معاون اول قوه قضاییه امروز با انتقاد از بسته بودن دست این قوه، خواستار افشای نام کامل این دسته افراد و برگزاری دادگاه علنی شد.


به گزارش پایگاه خبری دقت:به نقل از ایرنا، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در خبری اعلام کرده است دو بدهکار کلان بعد از تحت تعقیب قرارگرفتن بازداشت شده اند.
او یکی از دو بدهکاران را شخصی عنوان کرد که فعالیت های ورزشی هم داشته است.
اگرچه جعفری دولت آبادی براساس قانون از افشای نام این فرد خودداری کرد اما شواهد و قرائن نشان می دهد که این فرد همان شخص معروفی است که در ورزش بویژه فوتبال ید طولایی دارد.
دادستان تهران همچنین با انتقاد از نفوذ فرزندان برخی مسئولان گفته بود که برخی بدهکاران مالی بزرگ با استفاده از نفوذ فرزندان برخی مسئولان موفق به ارتکاب چنین جرمی می شوند.

** گلایه محسنی اژه ای از افشا نشدن نام مفسدان بزرگ اقتصادی
اینها درحالیست که حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای امروزچهارشنبه درهمایش رؤسای پلیس آگاهی ناجا با انتقاد و ابراز گلایه ازبسته بودن دست قوه قضاییه در افشای نام مفسدان بزرگ مالی گفت: کسی که ضبط خودرویی را سرقت می کند هم مجرم است اما تاثیرگذاری این جرم بر جامعه کجا و جرم بزرگی چون پرونده های فساد کلان مالی کجا.
سخنگوی قوه قضاییه که پیشترها در نشست های خبری بارها و بارها اعلام کرده بود این دادگاه ها باید علنی و بصورت زنده از رسانه ملی پخش شود در نشست امروز هم خواستار برگزاری علنی دادگاه های این چنینی شد.
محسنی اژه ای همچنین با انتقاد از نبردن نام کامل مفسدان بزرگ اقتصادی گفت: چرا به جای بردن نام کامل یک بدهکار مالی بزرگ باید بگوییم مثلا ‘ م ‘ . ‘ ج ‘ و او حتی به این نکته هم اشاره کرد که با گفتن این عبارات مردم ما را مسخره می کنند و باید قانون اجازه دهد تا نام کامل آنها را بیان کنیم.
حال باید دید با توجه به موارد اعلام شده آیا راهی در قانون می توان یافت تا با استناد به آن قوه قضاییه بتواند نام افراد با بدهکاری مالی بزرگ را به طور کامل بیان کند.
البته این نکته هم قابل ذکر است که به گفته محسنی اژه ای همه افراد دریافت کننده وام کلان بانکی بازداشت نمی شوند بلکه تنها افرادی تحت تعقیب قرارگرفته و بازداشت می شوند که ازمحل غیرقانونی یا با پرداخت رشوه تسهیلات کلان دریافت کرده باشند، تسهیلات را در جای دیگری خرج کرده باشند و مهمتر اینکه با وجود تمکن مالی از پرداخت اقساط خودداری کنند.

PrintFriendly and PDF
PrintFriendly and PDF
ارسال دیدگاه