کد خبر: 37942

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۲۳:۲۵

              

در بیانیه بسیج رسانه ناحیه شهریار عنوان شد :رسانه انتقال دهنده فرهنگ و هویت و تمدن یک ملت است/رسانه باید به دور از شعارزدگی و اغراق فعالیت کندپایگاه خبری دقت – بسیج رسانه ناحیه شهریار بمناسبت فرارسیدن ۲۱ دی ماه سالروز شهادت شهید غلامرضا رهبر که مصادف با روز بسیج رسانه است بیانیه ای را صادر کرد در این بیانیه آمده است :بی تردید رسانه انتقال دهنده فرهنگ و هویت و تمدن یک ملت است و می تواند از همه کارکردهایش در این عرصه بهرمند شد و به دور از شعارزدگی و اغراق، شیوه های صحیح و کارآمد سبک های زندگی را به نمایش بگذارد.


به گزارش پایگاه خبری دقت:به نقل از مسئول رسانه ناحیه شهریار  در این بیانیه با تاکید بر نقش رسانه و نگاه ملی به آن بیان شده:اگر نقش رسانه ها را به دو بخش ملی و فراملی تقسیم بندی کنیم: در نگاه ملی، رسانه باید با اتکا به نیرو و توان داخلی، اعتماد به نفس ملی را در باور و اندیشه مردم جامعه به وجود بیاورد که در این صورت، جمهوری اسلامی خواهد توانست هم چنان با اقتدار و سربلندی، برای فتح قلل پرافتخار در دنیای کنونی حرکت نماید.

photo_2017-01-09_23-13-33 در بخشی از سخنان امام خامنه ای آمده است: “وقتی با حقیقت معنا به بسیج نگاه شود، بسیج رمز پایداری و ماندگاری و عزت ملی است. جمعی از بهترین و مؤمن‌ترین مردم در هر عرصه‌ای که کشور و نظام به آن احتیاج دارد، بی محابا وارد شوند، همه‌ توان خودشان را کف دست بگیرند، بیاورند در میدان، اجر و مزدی هم نخواهند، نام و نشانی هم برایشان مطرح نباشد.”

در ادامه می آید : و در بخش دیگری فرموده اند:” معیار بسیج، بصیرت است و ایمان. ایمان از دل او می جوشد، او را به کار وادار می کند؛ بصیرت هم به او تفهیم می کند که چگونه حرکت کند، معیارها را چگونه تشخیص بدهد، راه را چگونه طی کند. این معنای بسیجی است.”

 همچنین در ادامه این بیانیه آمده : رویکرد فرامنطقه ای بلکه جهانی، دومین نقش بسیج در رسانه است که می بایست به نشر مفاهیم و ارزش های انقلابی و دینی در سرتاسر جهان قد علم کرده و با آگاه سازی و بیدار کردن ملتهای دربند استکبار جهانی،زمینه را برای ظهور و مدیریت جهانی حضرت ولی عصر (عج)فراهم کند.

بی تردید رسانه انتقال دهنده فرهنگ و هویت و تمدن یک ملت است و می تواند از همه کارکردهایش در این عرصه بهرمند شد و به دور از شعارزدگی و اغراق، شیوه های صحیح و کارآمد سبک های زندگی را به نمایش بگذارد.

در جنگ نرم رسانه ای دشمن که تاثیر رسانه ها و شبکه های عظیم اطلاع رسانی از سلاح و موشک و از بمب اتم بیشتر است؛ این رسانه ها و نیروهای ارزشی و انقلابی هستند که می توانند با ظرفیت های خود، گفتمان اسلام و ولایت فقیه را در عصر غیبت،به گفتمان غالب و پایدار تبدیل کنند .امروز در جنگ نرمی که به سر می بریم خبرنگاران نقش حساسی برای آشکار کردن حق بر عهده دارند. نقش رسانه‌ها ‏و خبرنگاران در ایجاد وحدت، همدلی و غرور ملی ‏نقش بسیار بی بدیل است. ‏‏ ‏امروزه در عصر انفجار اطلاعات این حقیقت به خوبی اثبات شده است که، رسانه ها سهم و نقش قابل ملاحظه ای در انتقال ‏میراث فرهنگی و فکری بشری در میان ملل و ‏انسان ها دارا هستند‎ .از آنجائیکه رسانه‌ها و خبرنگاران در صف مقدم مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی هستند، سنگربانانی که وظیفه پاسداری ‏و حراست اندیشه را بر عهده دارند. ‏

در پایان این بیانیه تاکید شده :بسیج رسانه ناحیه شهریار با ایمان راسخ به اصول انقلاب اسلامی و نهضت رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، همچنین در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با عزمی راسخ و ایمانی مستحکم در مسیر اعتلای این نظام مقدس گام بر می دارد و تلاش می کند با ایجاد وحدت و یکپارچگی بین اصحاب رسانه و تشکل های مرتبط استان، زمینه تحقق این اهداف و منویات را فراهم آورد.

اکنون نیز ما اعضای بسیج رسانه ناحیه شهریار ؛ این افسران خط مقدم جنگ نرم و فرزندان معنوی حضرت امام(ره)، همچنان بر آرمان‌های آن پیر و مراد باقی بوده و اعلام می‌داریم کمال همت خود را برای حفاظت از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، که ثمره خون هزاران شهید بسیجی است، مخصوصا مهمترین رکن و ستون این انقلاب یعنی ولایت مطلقه فقیه و پرچمدار برحق آن حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی)، به کار خواهیم بست و تا آخرین قطره خون بر دفاع از آرمان های مقدس نظام اسلامی ثابت قدم خواهیم ماند.

 

PrintFriendly and PDF
PrintFriendly and PDF
ارسال دیدگاه