کد خبر: 38037

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۶:۴۰

              

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

موسیقی از مردمی ترین جلوه های ذوق، خلاقیت و اندیشه استپایگاه خبری دقت -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت سی و دومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر،موسیقی را از مردمی ترین جلوه های ذوق، خلاقیت و اندیشه اهالی این گستره برشمرد.


به گزارش پایگاه خبری دقت به نقل از ایرنا :در گزارش روز چهارشنبه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید رضا صالحی امیری در این پیام، فرهنگ و هنر ایران اسلامی را سند هویت بخش و شاخص زیست اجتماعی مردم این سرزمین دانسته و اظهار می دارد:‌ در میان هنرهای برآمده از متن این مجموعه، «موسیقی» از مردمی ترین جلوه های ذوق، خلاقیت و اندیشه اهالی این گستره محسوب می شود آنچنان که به شایستگی می تواند، مرزهای مرسوم جغرافیایی را طی کند و پیام انسان مدارانه و فضیلت خواه آیین و مرام جمعی ایرانیان را به جان مشتاقان در اقصی نقاط دنیای امروز برساند.
وی می افزاید: در این میان، واقعیت ناگزیری هم فرا چشم می آید، اینکه در شرایط کنونی ضرورت بهره گیری از زبان تأثیرگذار موسیقی برای بازگویی مؤلفه های فرهنگی و پیوندهای اجتماعی احساس می شود؛ مؤلفه هایی مانند امید و نشاط اجتماعی، وفاق، تعامل و سازگاری سایر ضروریات فرهنگی که جهان امروز و مردم ما بویژه نسل جوان به آن نیاز مبرم دارند.
در ادامه این پیام آمده است: در سایه توجه و حمایت هدفمند از گروه های پویای هنر موسیقی در گونه های مختلف، بویژه بخش های هویت مدار آیینی، مقامی و سنتی و همچنین مؤسسات فعال در این عرصه، می توان در این موقعیت و شرایط نقش مؤثری ایفاد کرد و این مهم چشم اندازی است که همواره مورد تائید و پشتیبانی دولت تدبیر و امید بوده است.
صالحی امیری در این پیام اظهار امیدواری کرد: سی ودومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، فرصت و امکان مناسبی برای مرور و تماشای برداشت ها و ارایه های موسیقی امروز کشورمان از داشته های غنی فرهنگی – هنری ایران سربلند، همراه با جلوه های امیدبخش هنرمندان جوان، در سایه سار حضور وزین پیشکسوتان باشد.
وزیر ارشاد تلاش تمام هنرمندان، دست اندرکاران و حاضران در صحن این رویداد بزرگ موسیقایی را ارج نهاده و توفیق همگان در دستیابی به افق های پیش روی را از درگاه ایزد متعال خواستار شد.
سی و دومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از روز جمعه ٢٤ دی ماه آغاز و در یکم بهمن ماه به پایان می رسد.

PrintFriendly and PDF
PrintFriendly and PDF
ارسال دیدگاه